תה

 
איך תדעו שקניתם תה אורגני ?
 
מצד אחד, אנחנו שומעים מדי יום על תעשיית הזיופים שהולכת ומשתכללת. זיופים של תרופות, משקאות אלכוהוליים, בגדים, אקססוריז, מותגים לעיצוב הבית ואפילו מוצרי מזון. מצד שני העולם שלנו מתקדם קדימה ומטפח אורגניות בכל מקום. אנחנו יכולים היום לרכוש מוצרים אורגניים רבים, ביניהם: תה אורגני, קפה אורגני, ירוקות ופירות אורגניים ואפילו בשר. נשאלת השאלה כיצד נדע שמה שאנחנו רוכשים הוא אכן אורגני ??!!
 
בעקרון, תוצרת אורגנית דוגמת תה אורגני תהיה  לרוב מעט יקרה ממוצרים שאינם אורגניים. אז מה מונע מיצרן לתייג את מוצריו כאורגניים גם אם הם אינם כאלו כדי להרוויח עוד קצת כסף ? 
 
לפני שנפרט כיצד כל אחד יכול לוודא שהוא אכן קונה תה אורגני, נסביר בכמה מילים מה הוא תה אורגני?
 
תה אורגני זהו למעשה תה שגדל ללא עזרתם של חומרי הדברה או דשנים כימיים. במהלך הגידול שלו נעשה שימוש בקומפוסט טבעי ובחומרים מזינים נוספים, אך לא ניתן למצוא חומרים מסוכנים אחרים.
השיטה החקלאית האורגנית אינה פשוטה. על מנת לגדל תוצרת אורגנית נדרשת עבודה רבה, לעיתים מאבדים לא מעט יבול, זו גם הסיבה שהמחיר של מוצרים אורגניים גבוהה יותר אך זו גם הסיבה שתה אורגני הוא טעים ואיכותי יותר. למעשה בתחרויות שנערכו ביפן וסין ובהן שופטים טעמו באופן עיוור סוגי תה שונים – התה האורגני קיבל כמעט תמיד את הפרס הראשון.
 

כך מאמתים תה אורגני
 
כעת נדרש לשאלה החשובה – איך אנחנו, האזרחים הפשוטים, נדע לזהות תה אורגני אמיתי ונמנע מטעויות ? הנה כמה דרכים שיכולות לעזור לנו לאמת את המוצר שבידינו:
ראשית, כאשר מרימים מהמדף תה אורגני, או כל מוצר אורגני אחר, מומלץ מאוד לחפש חותמת איכות. יש רשויות כגון הפדרציה הבינלאומית לחקלאות אורגנית  (IFOAM) ומחלקות בתוך משרדי בריאות ממשלתיים שבוחנות מוצרים ובודקות את תהליך הגידול של כל חקלאי ואם אותם מוצרים עמדו בסטנדרטים שלהם – הם מצמידים חותמת אורגנית. 
 
שנית, שימו לב היכן אתם רוכשים את התה האורגני שלכם. כדאי מאוד לחפש חנויות טבע או חנויות תה ייעודיות ואיכותיות ולהעדיף אותן על פני רכישה ארעית במכולת או בסופר. חנויות טבע וחנויות תה שחרטו על דיגלן בריאות, אורגניות ואיכות נחשבות לאמינות יותר מאחר וזו ההתמחות שלהן. יש להן הן את האמצעים, הן את הידע והן את הזמן לבחינת איכות המוצרים ומקורם. 
 
לבסוף, אתם צריכים לסמוך על עצמכם, על חוש הטעם שלכם ועל האינטואיציה. תה אורגני זה תה שמעורר את בלוטות הטעם ויוצר תענוג כלל חושי. אם זה פחות ממעולה, זה לא תה אורגני.
יש כל כך הרבה סיבות טובות להעדיף תה אורגני והעיקריות שבהן הן הבריאות שלנו והטעם המדהים שלו. אם אלו חשובים לכם, כמו שהם חשובים לנו, אז כדאי לכם למצוא חנות תה, מקוונת או לא, שתוכלו לסמוך עליה ולהיות בטוחים שאתם לא צורכים כימיקלים ולא מסכנים את עצמכם ואת היקרים לכם.