מנות בשר מיוחדות במסעדה

מעוניינים במסעדות איכותיות באמת, כאלו אשר יספקו לכם את האוכל האיכותי ביותר שתוכלו לבקש? כאן נמנה לכם את מנות הבשר המיוחדות באמת, אלו שלא רואים בכל יום. מנות בשר מיוחדות במסעדה צריכות לשדר מקוריות, ליצור הפתעה אצל כל סועד, וכמובן – לגרום לו להיות המום מטעמה המשובח של המנה אשר נמצאת על שולחנו.

ממולאי בשר – גם ירוק וגם בשרי

ממולאי הבשר מכילים גם סיבים תזונתיים הנמצאים בירקות או בגידולים בהם נמצא המילוי: פלפלים, תפוחי אדמה וקישואים שלמים. בנוסף, המילוי עצמו – על טהרת בשר הבקר הטחון, האורז ולעתים גם העדשים, נעשה בטוב טעם, כשהוא רווי במיטב התבלינים ותוספי הטעם שיעשו לכם את המנה למיוחדת באמת.

בשר בקר אסאדו – צלי שלם על השולחן

בדרך כלל, הגשת המנה היא בתוך המחבת הרותח, או בקדרה חמה, לכן יש להיזהר לנגוע בכלי עצמו בתחילת הארוחה. הוא יתקרר עם חלוף הזמן. המנה, אשר מוצעת לכם ישירות מן האש תהיה אף טובה יותר ממנת מנגל בשל העיבודים המדויקים של הבשר בהם מצטיינות המסעדות המשובחות בתחום.

בשר ובמיה – תאוה לחייך, פיצוץ של בריאות

הבמיה, הלא היא השעועית המעובה ברוטב עגבניות בנוסח בולגריה והבלקן, כשהיא מעורבת עם בשר עוף או בקר יוצרת עבורכם ארוחה שלא חלמתם עליה: גם טעים וגם בריא. כמות הברזל שישנה במנת במיה כמעט זהה לכמות שיש במנת הבשר, ולכן זה גם כפליים ברזל, גם כפליים ויטמינים,וחשוב יותר – כפליים טעים.

מנות מעורבות – הודו, עוף ובשר

ישנן קומבינציות של שלושת סוג הבשר הללו במנה אחת, ולא – לא מדובר במנת מעורב ירושלמי סטנדרטית, אלא במנות אומנותיות ונדירות שניתן למצוא במסעדת בשרים בראשל"צ מסעדת יוקרה. החידושים בתחום הבשר הגיעו גם לשוק המנות המעורבות, ואתם כלקוחות תוכלו ליהנות מזה ולצרוך מנות באיכות חסרת פשרות אשר לא הכרתם לפני כן. ניתן להוסיף למנות גם רוטב יין, לימון וכל סוג אחר של תיבול אשר יוצע על ידי השפים.

הידעת כי מנת בשר היא מנה בריאה ועשירה במרכיבים חיוניים?

מעבר להיותה טעימה ומשובחת, בשר עשיר ב B12, ויטמין חיוני לתפקוד גוף האדם. בנוסף, מצוידות מנות הבשר בברזל, חלבון מן החי, ופחמימות ושומנים בכמות חיונית לגופנו.